Przejdź do treści

PAPRYKA W KUCHNI

Papryka jest doskonała do wszelkich dań mięsnych i rybnych , zup , sałatek i warzyw. Dodaje się ja do potraw z ryżu , serów i jaj. Papryka jest niezbędna przyprawą do potraw meksykańskich , węgierskich oraz włoskich.

Papryka jest podstawową przyprawą tradycyjnej kuchni węgierskiej. Czerwony pieprz jest też oprócz Tokaju i salami Pick jednym z trzech najbardziej znanych węgierskich produktów. Dzięki niemu kuchnia węgierska ma nie tylko specyficzny smak, ale i kolor… Bez czerwonej papryki nie byłoby zupy gulaszowej ani rybnej. Oczywiście do tych celów używa się przede wszystkim paprykowego proszku. Paprykę dodaje się do wielu sławetnych węgierskich produktów spożywczych, zwłaszcza do salami oraz ostrych kiełbas. Do kanapek i sałatek używa się także past i koncentratów oraz siekanej papryki. Owoce same w sobie są też podstawowym składnikiem wielu potraw. Pierwsze miejsce zajmuje tu papryka faszerowana, choć oczywiście tego typu rozwiązanie spotyka się również w kuchniach z innych stron świata, zwłaszcza w meksykańskiej i tureckiej. Farsze mogą być zarówno mięsne jak i warzywne. Specyficznie węgierskie produkty spożywcze, w których papryka jest podstawowym składnikiem to ciasto oraz wódka paprykówka.

Polecamy publikację przygotowaną przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” – w której prezentujemy najciekawsze przepisy na smacznie dania z papryką

Pobierz Przewodnik kulinarny papryki

Przewodnik kulinarny papryki – format pdf
(format: pdf, rozmiar pliku: 17.7 MB)

Pobierz „Paprykowy ogród”

Skip to content