Przejdź do treści

KONFERENCJA PRASOWA STAROSTWA POWIATOWEGO W RADOMIU DOT PAPRYKI PRZYTYCKIEJ – PRODUKTU TRADYCYJNEGO

W dniu 30 sierpnia 2011 roku – w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu odbyła się konferencja prasowa poświęcona produktowi lokalnemu „Papryce Przytyckiej”, który uzyskał pozytywną opinię Ministra Marka Sawickiego i został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Obecność „Papryki Przytyckiej” wśród Produktów Tradycyjnych – podkreśla prawie 2 letnie przygotowania i działania promocyjne podejmowane na rzecz budowy wizerunku produktu lokalnego – a także świadczy o wyjątkowej jakości, wyśmienitym smaku oraz wytwarzaniu zgodnym z tradycyjnymi metodami produkcji na przestrzeni ostatnich 25 lat. „Papryka Przytycka” to również jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów z terenu subregionu radomskiego, który w gminie Przytyk uprawiany jest w ponad 200 gospodarstwach. To właśnie na tym terenie w 1982 roku powstały pierwsze tunele foliowe w Polsce w których uprawiano paprykę.

Obecni na spotkaniu – starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, wójt Gminy przytyk Dariusz Wołczyński oraz Prezes Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki” wspólnie pokreślili, że ten sukces umożliwi dalsze działania pozwalające na rozwój i budowę marki „Papryki Przytyckiej”. Uzyskanie certyfikatu to wspaniała promocja dla gminy, ale i całego regionu. Wiem, że rolnicy nie mają tyle powodów do radości, bo nadal walczą ze stratami po lipcowej nawałnicy, dlatego tez podjąłem decyzję o przekazaniu dodatkowych 50 tys. zł dla gminy Przytyk na zakup folii – mówił starosta Mirosław Ślifirczyk. Samorządowcy postanowili również przeznaczyć 25 tyś. zł dla Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu na pokrycie kosztów i wymianę zniszczonego sprzętu, dla jednostek które pomagały poszkodowanym w nawałnicach”.

Skip to content