Przejdź do treści

KAROL OKRASA I PAPRYKA PRZYTYCKA

Karol Okrasa gościem w gminie Zakrzew

Karol Okrasa gościł 12.09.2013 r. w Taczowie oraz w Dąbrówce Podłężnej, gdzie przygotowywał swój najnowszy program kulinarny „Okrasa łamie przepisy”. Każdy odcinek programu jest dedykowany regionalnej lub historycznej specjalności. Żeby ją odnaleźć Okrasa wyrusza na kulinarne wyprawy do wybranych zakątków Polski.

Jednym z „zakątków” będzie gmina Zakrzew, a konkretnie Park Historyczny w Taczowie, gdzie pokazany zostanie największy specjał regionu – produkt tradycyjny „Papryka Przytycka”. W swoim programie Okrasa zaprezentuje dania, które możemy przygotować z wyjątkowego warzywa jakim jest papryka. Panie ze Stowarzyszenia Wrzosowisko zaprezentują wyjątkowo smaczne specjały, w tym dżem z czerwonej papryki. Program zawierać będzie także wątek historyczny, opowieść o historii Taczowa i Mikołaju Powale, który był jednym z ważniejszych rycerzy doby średniowiecza.

Oczywiście nie zabraknie pokazu kulinarnego w wykonaniu Pana Okrasy, ale o tym, jakie danie będzie specjałem odcinka, który został w dniu dzisiejszym przygotowywany w gminie Zakrzew – przekonany się w październiku, podczas jego emisji w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia odcinka programu kulinarnego Karola Okrasy „Okrasa Łamie Przepisy” poświęconemu produktowi tradycyjnemu „Papryce Przytyckiej”.

Program można obejrzeć na stronie internetowej Telewizji Polskiej

Skip to content