Przejdź do treści

Ogólnopolskie Targi Papryki w Przytyku za nami

    Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” od ponad 10 lat  uczestniczy w Ogólnopolskich Targach Papryki, przygotowując stoisko wystawiennicze, na którym można skosztować przepysznych potraw z tego wyjątkowo smacznego warzywa jakim jest papryka przytycka. Tegoroczna edycja przyciągnęła do Słowikowa wielotysięczną publiczność!

    Nie inaczej było i w tym roku, gdzie gości naszego stoiska częstowaliśmy specjałami, przygotowanymi przez lokalnych producentów i osoby, organizacje czy firmy które zgłosiły swoje potrawy do tegorocznego konkursu na najlepsze potrawy i dania z papryki, w ramach którego przyznaliśmy nagrody o wartości 4 500,00 zł. Szerzej o samym konkursie informujemy w poprzedniej wiadomości na naszej stronie internetowej. Warto tutaj jednak odnotować, ze zwycięzcami w tegorocznej edycji zostały: Paprykarz  z Bieniędzic – Kazimiera Owczarek i Krzysztof Mazurkiewicz z Bieniędzic (gmina Wolanów), – Papryka z jabłkami, śliwkami i z Kiełbasa – Koło Gospodyń Wiejskich z Wichrowego Wzgórza w Jakubowie (gmina Przysucha),  Skrzynecki Sos Paprykowy – Grażyna Połczyńska ze Skrzynna (gm. Wieniawa). Wyróżnienie przyznane zostały za: Papryka faszerowana gyrosem z kaszą jaglaną  – Stowarzyszenie Przystań nad Radomką z Przytyka (gm. Przytyk); Paprykowa Żubrówka – Gospodarstwo Sadownicze Moniki Bankiewicz ze Skrzynna (gm. Wieniawa); Humus z Papryki – Stowarzyszenie Razem dla Skrzyńska, Anna Szyszka (Skrzynno, gmina Przysucha).

    Ogólnopolskie Targi Papryk w Przytyku to święto producentów tego wyjątkowego produktu tradycyjnego. Organizowane są od 1999 roku we współpracy Gminy Przytyk ze Starostwem Powiatu Radomskiego. Na wydarzeniu zawsze dla gości czeka wiele atrakcji! Każdy może spróbować wyrobów tradycyjnych, zakupić zdrową paprykę bezpośrednio od producentów. Dla najmłodszych przygotowywane są gry, zabawy i animację Gratką dla fanów muzyki disco polo & Dance był koncert Czadomana oraz Macieja Smolińskiego. Natomiast główną gwiazdą wieczoru, była znana z takich przebojów jak: „Szczęśliwego Nowego Jorku”, „Ona jest ze snu”, czy „Planety” – formacja IRA! O dobre humory zgromadzonej pod sceną publiczności zatroszczy się jeden z najpopularniejszych kabareciarzy – Jerzy Kryszak.

    Dziękujemy za współprace przy przygotowaniu stoiska dla Stowarzyszenia Wrzosowisko, Stowarzyszenia Razem dla Skrzyńska, Lokalnego Stowarzyszenia Kobiet ze Skrzynna oraz Stowarzyszenia Przystań nad Radomką.

    Skip to content