dofinansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

produkt tradycyjny

Papryka w kuchni

Papryka w kuchni

Papryka jest doskonała do wszelkich dań mięsnych i rybnych , zup , sałatek i warzyw. Dodaje się ja do potraw z ryżu , serów i jaj. Papryka jest niezbędna przyprawą do potraw meksykańskich , węgierskich oraz włoskich.

Papryka jest podstawową przyprawą tradycyjnej kuchni węgierskiej. Czerwony pieprz jest też oprócz Tokaju i salami Pick jednym z trzech najbardziej znanych węgierskich produktów. Dzięki niemu kuchnia węgierska ma nie tylko specyficzny smak, ale i kolor… Bez czerwonej papryki nie byłoby zupy gulaszowej ani rybnej. Oczywiście do tych celów używa się przede wszystkim paprykowego proszku. Paprykę dodaje się do wielu sławetnych węgierskich produktów spożywczych, zwłaszcza do salami oraz ostrych kiełbas. Do kanapek i sałatek używa się także past i koncentratów oraz siekanej papryki. Owoce same w sobie są też podstawowym składnikiem wielu potraw. Pierwsze miejsce zajmuje tu papryka faszerowana, choć oczywiście tego typu rozwiązanie spotyka się również w kuchniach z innych stron świata, zwłaszcza w meksykańskiej i tureckiej. Farsze mogą być zarówno mięsne jak i warzywne. Specyficznie węgierskie produkty spożywcze, w których papryka jest podstawowym składnikiem to ciasto oraz wódka paprykówka.

Polecamy publikację przygotowaną przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” – w której prezentujemy najciekawsze przepisy na smacznie dania z papryką

Pobierz Przewodnik kulinarny papryki

 

 przewodnik papryki

Przewodnik kulinarny papryki – format pdf
(format: pdf, rozmiar pliku: 17.7 MB)

przewodnik papryki

Przewodnik kulinarny papryki ON-LINE

 

Pobierz „Paprykowy ogród”

 

 paprykowy ogrod

Paprykowy ogród – informacje o uprawie papryki i produkcie tradycyjnym „Papryce Przytyckiej” – format pdf
(format: pdf, rozmiar pliku: 60 MB)

paprykowy ogrod

Paprykowy ogród – informacje o uprawie papryki i produkcie tradycyjnym „Papryce Przytyckiej” ON-LINE

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

PRZEPISY KULINARNE

papryka z miodem
ogórki konserwowe z papryą
papryka z cebulą i burakiem
dzem z czerwoenj papryki