dofinansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

produkt tradycyjny

Bożena Dykiel i jej leczo

Bożena Dykiel i jej przytyckie leczo

Dużym zainteresowaniem podczas XIV Ogólnopolskich Targów Papryki cieszyła się prezentacja znanej aktorki Bożeny Dykiel, która na estradzie dała kulinarny pokaz.

Zaprezentowała jak należy przyrządzić przytyckie leczo. Jej popisowa potrawa bardzo smakowała wszystkim, a ludzie którzy chcieli skorzystać z zaproszenia na degustację potrawy ustawili się w bardzo długą kolejkę. Drugim popisowym daniem była sałatka ryżowa z papryką.

– Moja „sałatka ryżowa od Bożenki” powinna wszystkim smakować – zachwalała artystka.

Rzeczywiście – po przygotowaniu do sałatki, z dodatkiem papryki, ustawiła się kolejka chętnych do skosztowania.

Bożena Dykiel

 

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

PRZEPISY KULINARNE

papryka z miodem
ogórki konserwowe z papryą
papryka z cebulą i burakiem
dzem z czerwoenj papryki