produkt tradycyjny

UWAGA UWAGA!!!

W związku z wymogami Komisji Europejskiej dotyczącymi największego, dopuszczalnego poziomu pozostałości Środków Ochrony Roślin (ŚOR) w produktach rolniczych, a także ciągłym redukowaniem substancji dopuszczonych do ochrony, należy zwrócić szczególną uwagę na dostosowanie się do ww wymagań. Nie dostosowanie się może wywołać dające się przewidzieć skutkidla naszego rynku np. wycofanie produktów, czy utylizacja skażonych warzyw. W związku z tym punkty skupu zostały zobligowane do:

  • wymiany informacji o producentach, u których w produktach zostały wykryte niedozwolone środki i przekroczenia tzw. czarna lista gospodarstw z przekroczeniami.
  • przekazywaniu informacji o producentach, u których wykryto przekroczenia do wszystkich giełd rolnych funkcjonujących na terenie Polski.
  • przekazywaniu informacji do PIORiN
  • punkty skupu nie będą płaciły za skażony towar,
  • upublicznienia poprzez media społecznościowe danych gospodarstw, w których wykryto przekroczenia.

Również, wobec skupów przyjmujących taki towar będą podejmowane podobne kroki gdyż działają na szkodę regionu.

Zarząd Zrzeszenia PPRP

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Polski EBazarek

Polski EBazarek

Polskiebazarek.pl jest odpowiedzią na utrudnienia występujące w dobie koronawirusa z tradycyjnym sposobem sprzedaży produktów – pomaga w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami.

Dzień Ostrej Papryczki Chilli

Dzień Ostrej Papryczki Chilli

Do Europy ostre papryczki przywiózł Krzysztof Kolumb. To właśnie jemu przypisuje się nadanie roślinie nazwy – papryka. Dziś bez ostrych papryczek nie wyobrażamy sobie wielu dań. Chili uważana jest także za afrodyzjak, z względu na zawartość kapsaicyny, odpowiedzialnej za rozszerzanie się naczyń krwionośnych.

PRZEPISY KULINARNE

papryka z miodem
ogórki konserwowe z papryą
papryka z cebulą i burakiem
dzem z czerwoenj papryki
Wielkość czcionki
Wersja kontastowa