dofinansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

produkt tradycyjny

Szlak Kulinarny Doliny Radomki

<center><iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/D6ZLIyVc_-w" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe></center>

Zachęcamy Państwa do obejrzenia filmu opracowanego na zlecenie Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” – pokazującego bogactwo dziedzictwa kulinarnego Doliny Radomki.

W filmie możemy zobaczyć zdrowe i smaczne produkty wyróżniające ten region takie jak:

  • Produkt Tradycyjny „Papryka Przytycka” – Marek Grela,
  • Produkty tradycyjne – wędliny z Gospodarstwa Rolnego Elżbiety i Wojciecha Pysiak,
  • Miody pszczele odmianowe – Pasieka Murawscy, Łukasz Murawski,
  • Dżem z czerwonej papryki – Catering Camelot – Elżbieta Bień,
  • Pieczywo z Piekarni Wacyn – Ewa Brzezińska,
  • Pierogi z Bajki – Zajazd Bajka, Elżbieta Chuda,
  • Smaczek z Doliny Radomki – Gospodarstwo Sadownicze Monika Bankiewicz.

Produkcja: Telewizja Dami

Film został przygotowany jest w ramach projektu pt. „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych”. Produkcja filmu współfinansowana jest w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

PRZEPISY KULINARNE

papryka z miodem
ogórki konserwowe z papryą
papryka z cebulą i burakiem
dzem z czerwoenj papryki