produkt tradycyjny

Mazowsze pachnące papryką na targach w Poznaniu

Większość z Państwa, uczestniczyła w szkoleniu organizowanym przez Eurocash dotyczącym warzyw uprawianych pod osłonami, w tym papryki, gdzie wspólnie mogliśmy zapoznać się z wymogami jakości dotyczącymi tego bardzo ważnego warzywa, zapoznać się z nową specyfikacją oraz poprzez wspólne warsztaty również praktycznie ocenialiśmy paprykę pod względem jakościowym. Był to ważny etap wzajemnej kalibracji i zrozumienia oczekiwań i możliwości jakościowych.

Obok kwestii jakości nie można zapominać o bezpieczeństwie papryki. Mając, również na uwadze problemy obserwowane w poprzednim sezonie przypominamy, że stosowanie środków produkcji musi być prowadzone zgodnie z wymogami prawa oraz producenta danego środka, a konkretny środek musi być dopuszczony do stosowania w paprykach. W tym przypadku, mamy na myśli preparat stosowany w celu przyspieszenia rozwoju i dojrzewania papryk – etefon, którzy niektórzy producenci stosują mimo, że nie jest dopuszczony w uprawach papryki. Kwestia ta jest również podnoszona w mediach.

Eurocash jako dostawca żywności musi zapewnić produkty o wysokiej jakości nie budzących wątpliwości pod względem bezpieczeństwa dla finalnych konsumentów. Nie będzie tolerancji dla niedozwolonych praktyk.

W całym sezonie paprykowym, z uwzględnieniem początku i końca sezonu będą na zlecenie Eurocash prowadzone niezależne badania laboratoryjne mające potwierdzić bezpieczeństwo kupowanych papryk, gdyż tylko takie Eurocash chce operować klientom i konsumentom. W przypadku wykrycia niedozwolonego środka w produkcie będzie on bezwzględnie wycofywany ze sprzedaży na koszt dostawcy.

Aby ustrzec się przed wprowadzaniem do obrotu niezgodnych pod względem bezpieczeństwa papryk, przesyłamy przykładowe działania, które można podjąć:

  • Przedstawienie wymogów producentom i zebranie oświadczeń potwierdzających fakt nie stosowania etefonu.
  • Przeprowadzenie niezależnych badań laboratoryjnych, na początku, w trakcie i końcówce sezonu u producentów, których papryki są dostarczane do Eurocash.
  • Stosowanie dobrej identyfikowalności, tak aby po informacji z etykiety można określić producenta, a nie tylko dzień dostawy i dostawcę.

Prosimy o poważne traktowanie powyższych uwag.

 

 

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Andrzejki Folkowe we Wrzosie

Andrzejki Folkowe we Wrzosie

Zapraszamy Państwa na Andrzejki Folkowe, które odbędą się w  23.11.2019 roku we Wrzosie. Andrzejki Folkowe są wydarzeniem które ma na celu integrację mieszkańców, promocję folkloru, dziedzictwa kulturowego. Idei nie jest obca też chęć przypomnienia o minionym już, ale...

ODDOLNA STRATEGIA ROZWOJU ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO W POLSCE

ODDOLNA STRATEGIA ROZWOJU ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO W POLSCE

Przedstawiamy Państwu dokument “Oddolna Strategia Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego”. Strategia ma pomóc w rozwoju polskiego rolnictwa ekologicznego i jest pierwszym tego typu dokumentem w naszym kraju. Strategia zostanie teraz poddana pod konsultacje i dlatego prosimy Państwa o przesyłanie konstruktywnych uwag. 

Warsztaty Kulinarne Tradycyjne Mazowsze w nowej odsłonie

Warsztaty Kulinarne Tradycyjne Mazowsze w nowej odsłonie

Zapraszamy na warsztaty kulinarne z cyklu: Tradycyjne Mazowsze w nowej odsłonie, które odbędą się w dniu 24.10.2019 r. o godzinie 15.00 w Domu Ludowym w Milejowicach, ul. Pogodna 1a (gm. Zakrzew) Kulinarne spotkanie poprowadzi Pani Elżbieta Bień z Camelot-Catering,...

Kongres Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

Kongres Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze

  W dniach 10-11.10.2019 w Pałacu Domaniowskim w gm. Wieniawa, Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki po raz drugi była organizatorem Kongresu ŚDK Mazowsze. Kongres zainaugurowali Kazimierz Porębski - Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów...

PRZEPISY KULINARNE

papryka z miodem
ogórki konserwowe z papryą
papryka z cebulą i burakiem
dzem z czerwoenj papryki
Wielkość czcionki
Wersja kontastowa