dofinansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

produkt tradycyjny

Najlepsze dania i potrawy z papryki wybrane w konkursie kulinarnym Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”.

Wyjątkowo pyszne i cieszące oczy swoim wyglądem potrawy przygotowane z produktu tradycyjnego Papryki Przytyckiej zostały zgłoszone na konkurs organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” na najlepsze potrawy i dania z papryki. Konkurs został rozstrzygnięty w niedzielę 19 sierpnia 2018 r., podczas XIX Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku. Potrawy zostały zaprezentowane na stoisku wystawienniczym LGD „Razem dla Radomki” i poddane degustacji i ocenie  komisji konkursowej.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać 3 nagrody główne, które zdobyły:

  1. Ravioli z musem paprykowym i kozim serem – przygotowane przez Panią Elżbietę Bień,
  2. Klops z papryką – przygotowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Pogroszyn,
  3. oraz Paprykowe Ars Amandi – zgłoszone przez Panią Ewelinę Pilachowską.

Wyróżnienia w konkursie zostały przyznane dla:

  • Pani Agnieszki Czubak – za Paprykowe paluszki,
  • Pani Aliny Wachnickiej – za Zupę krem z pieczonej papryki z serkiem mascarpone,
  • oraz wyróżnienie dla Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic za Pieczone papryczki z jagłami.

Celem organizowanego konkursu jest promocja zdrowej żywności, promowanie produktu tradycyjnego jakim jest Papryka Przytycka, wspieranie lokalnej tożsamości, wyszukiwanie potraw regionalnych i lokalnych, oraz zachowanie niepowtarzalnych smaków i produktów żywnościowych.

Konkurs Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4”Wspieranie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej Konkurs Kulinarny na najlepszą potrawę/danie z papryki 2018

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

PRZEPISY KULINARNE

papryka z miodem
ogórki konserwowe z papryą
papryka z cebulą i burakiem
dzem z czerwoenj papryki