Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Panu Antoniemu Kwietniewskiemu
Do Polski papryka trafiła prawie 35 lat temu, a pierwsze jej uprawy ulokowane zostały na terenie gminy Przytyk. Prekursorem uprawy był Antoni Kwietniewski z Woli Wrzeszczowskiej (gmina Przytyk), który sprowadził do Polski paprykę w 1982 roku. W roku następnym uprawę tego warzywa pod tunelami rozpoczęły również inne osoby z gminy Przytyk (m.in. Stanisław Kowalski z Woli Wrzeszczowskiej, Teofil Adach z Woli Grabowskiej oraz Tadeusz Łaski z Woli Wrzeszczowskiej), a w latach późniejszych papryka trafiła również do pobliskich gmin.
W latach 80-tych papryka była najbardziej dochodową uprawą i prawie cała produkcja sprzedawana była na rynkach hurtowych i w detalu. Drewniane konstrukcje tuneli były stosunkowo tanią inwestycją i łatwą do wykonania przez każdego rolnika. Sukces ekonomiczny tej uprawy w latach 80-tych spowodował bardzo szybki wzrost uprawy papryki w całym regionie. Dlatego też, na skutek bardzo dużej produkcji tego warzywa – gmina Przytyk wraz z okolicznymi gminami: Potworów, Rusinów, Klwów nazwane zostały „paprykowym zagłębiem”


OSTATNIE AKTUALNOŚCI

„Moc Polskich Warzyw”: Minister rolnictwa, Robert Telus, wspiera lokalną produkcję na Mazowszu
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Telus, podczas wizyty na Mazowszu, spotkał się z lokalnymi producentami i przedstawicielami Zrzeszenia Producentów Papryki RP. Tematem spotkania był sukces realizacji kampanii „Moc Polskich Warzyw”, mającej na celu promowanie polskich produktów rolno-spożywczych.

Mazowieckia Rada Działalności Pożytku Publicznego
Cezary Nowek kandydatem do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego