dofinansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

produkt tradycyjny

Najlepsze dania i potrawy z papryki wybrane w konkursie kulinarnym LGD.

danie z paprykiWyjątkowo pomysłowe, a przede wszystkim przepyszne potrawy przygotowane z papryki zostały zgłoszone na konkurs na najlepsze potrawy i dania z papryki, którego został rozstrzygnięty w niedzielę 20 sierpnia, podczas XVIII Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku.

Celem organizowanego konkursu jest promocja zdrowej żywności, promowanie produktu tradycyjnego jakim jest Papryka Przytycka, wspieranie lokalnej tożsamości oraz wyszukiwanie potraw regionalnych i lokalnych potraw, zachowanie niepowtarzalnych smaków i produktów żywnościowych.

Nagrody główne zdobyły – Ognista zupa z papryki – przygotowana przez Panią Annę Drabik, Warkocz Paprykowy – Pani Kamili Kawińskiej , oraz Kasza jaglana z grillowaną papryką – zgłoszona przez Panią Małgorzatę Bączek. Wyróżnienia w konkursie zostały przyznane dla Piekarni Wacyn – za Chleb z papryką, Pana Krzysztofa Lisaka za Czerwoną paprykę z czosnkiem, oraz podwójne wyróżnienie dla Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic za Placek z papryką i boczkiem i Paprykowe łódeczki. Ponadto wyróżnienia odebrali za Zawijańce w sosie paprykowym – Pani Anna Drabik oraz za Ciasto francuskie z papryką – Pani Małgorzata Bączek.

Konkurs Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4”Wspieranie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

PRZEPISY KULINARNE

papryka z miodem
ogórki konserwowe z papryą
papryka z cebulą i burakiem
dzem z czerwoenj papryki