Dziedzictwo Kulinarne Radomki na Targach Smaki Regionów w Poznaniu
Dziedzictwo Kulinarne Radomki na Targach Smaki Regionów w Poznaniu. Relacja z drugiego dnia.
Prezentujemy Państwu zdjęcia z niedzieli, czyli drugiego dnia „Smaki Regionów” w Poznaniu, na którym nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego przygotowała stoisko wystawiennicze pod nazwą „Mazowsze Pachnące Papryką”, chętnie odwiedzane przez zwiedzających, którzy mogą spróbować wielu przepysznych produktów regionalnych i tradycyjnych.
Na naszym stoisku nie brakuje specjałów z naszego regionu, papryki, przetworów paprykowych , miodów, wędlin, soków od producentów z terenu działania LGD „Razem dla Radomki” o których informowaliśmy we wczorajszej aktualności. Dodatkowo obecni są producenci z Piekarni Ratuszowa z Siedlec, Gospodarstwo Krzysztofa Kowalskiego – wytwarzające olej lniany, firma Nalewki Staropolskie Majewski Karoli i Wspólnicy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska „Latteo” z Grodziska Mazowieckiego oraz producent ekologicznych i naturalnych przetworów – Eterno.
Niedziela była dniem, gdzie zaprezentował się zespół folklorystyczny „Wieniawa” w towarzystwie kapeli Jana Wochniaka. Wręczone zostały Medale Targów Smaki Regionów, wśród których nagrody i wyróżnienia otrzymali nasi partnerzy ze stoiska: Przetwórnia Owoców i Warzyw „Krokus” za powidła śliwkowe bez dodatku cukru oraz Nalewki Staropolskie Majewski za nalewkę z tarniny. Odwiedził nas również wiceminister rolnictwa, Pan Jacek Bogucki który otrzymał pamiątkowy kosz z przetworami z papryki przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia „Wrzosowisko”.
Przed nami dwa ostatnie dni – poniedziałek i wtorek, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzin stoiska i spróbowania nie tylko „paprykowych specjałów”.
Udział Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” i przygotowanie stoiska wystawienniczego „Mazowsze Pachnące Papryką” współfinansowane jest w ramach zadania publicznego pt. „Rozwój marki produktów tradycyjnych i produktów Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Południowego Mazowsza w tym markowego obszaru Papryki Przytyckiej” realizowanego w ramach działań zleconych przez Zarząd Województwa Mazowieckiego w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.
OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Aktywne NGO – ruszył konkurs na najaktywniejsze organizacje, inicjatywy, lokalnych liderów i animatorów kultury.
Konkurs skierowany jest do osób i podmiotów (organizacji pozarządowych) działających na terenie powiatu radomskiego, przysuskiego i zwoleńskiego.

Papryka przytycka wyróżnikiem turystyki kulinarnej Doliny Radomki. Relacja z inicjatywy dofinansowanej przez LGD „Razem dla Radomki”
Celem realizacji projektu była promocja dziedzictwa kulturowego obszaru i marki obszaru południowej części województwa Mazowieckiego, w tym gmin: Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew w oparciu o produkt budujący rozwój turystyki kulinarnej obszaru – paprykę przytycką.

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Aktywne NGO – ruszył konkurs na najaktywniejsze organizacje, inicjatywy, lokalnych liderów i animatorów kultury.
Aktywne NGO – ruszył konkurs na najaktywniejsze organizacje, inicjatywy, lokalnych liderów i animatorów kultury. Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w czwartej edycji konkursu „Aktywne NGO” mającym na celu wybór: -najaktywniejszych organizacji...

Papryka przytycka wyróżnikiem turystyki kulinarnej Doliny Radomki. Relacja z inicjatywy dofinansowanej przez LGD „Razem dla Radomki”
Celem realizacji projektu była promocja dziedzictwa kulturowego obszaru i marki obszaru południowej części województwa Mazowieckiego, w tym gmin: Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew w oparciu o produkt budujący rozwój turystyki kulinarnej obszaru...