dofinansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

produkt tradycyjny

Dziedzictwo Kulinarne Radomki na Targach Smaki Regionów w Poznaniu

Dziedzictwo Kulinarne Radomki na Targach Smaki Regionów w Poznaniu. Relacja z drugiego dnia.

Dziedzictwo Kulinarne Radomki na Targach Smaki Regionów w PoznaniuPrezentujemy Państwu zdjęcia z niedzieli, czyli drugiego dnia „Smaki Regionów” w Poznaniu, na którym nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego przygotowała stoisko wystawiennicze pod nazwą „Mazowsze Pachnące Papryką”, chętnie odwiedzane przez zwiedzających, którzy mogą spróbować wielu przepysznych produktów regionalnych i tradycyjnych.

Na naszym stoisku nie brakuje specjałów z naszego regionu, papryki, przetworów paprykowych , miodów, wędlin, soków od producentów z terenu działania LGD „Razem dla Radomki” o których informowaliśmy we wczorajszej aktualności. Dodatkowo obecni są producenci z Piekarni Ratuszowa z Siedlec, Gospodarstwo Krzysztofa Kowalskiego – wytwarzające olej lniany, firma Nalewki Staropolskie Majewski Karoli i Wspólnicy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska „Latteo” z Grodziska Mazowieckiego oraz producent ekologicznych i naturalnych przetworów – Eterno.

Niedziela była dniem, gdzie zaprezentował się zespół folklorystyczny „Wieniawa” w towarzystwie kapeli Jana Wochniaka. Wręczone zostały Medale Targów Smaki Regionów, wśród których nagrody i wyróżnienia otrzymali nasi partnerzy ze stoiska: Przetwórnia Owoców i Warzyw „Krokus” za powidła śliwkowe bez dodatku cukru oraz Nalewki Staropolskie Majewski za nalewkę z tarniny. Odwiedził nas również wiceminister rolnictwa, Pan Jacek Bogucki który otrzymał pamiątkowy kosz z przetworami z papryki przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia „Wrzosowisko”.

Przed nami dwa ostatnie dni – poniedziałek i wtorek, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzin stoiska i spróbowania nie tylko „paprykowych specjałów”.

Udział Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” i przygotowanie stoiska wystawienniczego „Mazowsze Pachnące Papryką” współfinansowane jest w ramach zadania publicznego pt. „Rozwój marki produktów tradycyjnych i produktów Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Południowego Mazowsza w tym markowego obszaru Papryki Przytyckiej” realizowanego w ramach działań zleconych przez Zarząd Województwa Mazowieckiego w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

PRZEPISY KULINARNE

papryka z miodem
ogórki konserwowe z papryą
papryka z cebulą i burakiem
dzem z czerwoenj papryki