produkt tradycyjny

Papryka Przytycka na XII Mazowieckim Kongresie Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

W dniach 30-31 sierpnia 2018 roku w Zegrzu odbył się XII Mazowiecki Kongres Rozwoju Obszarów Wiejskich. LGD Razem dla Radomki zaprezentowało stoisko wystawiennicze, na którym prócz publikacji promowało lokalnych producentów i lokalne produkty m.in. Paprykę Przytycką uprawianą w gruncie z Gospodarstwa Rolnego Michała Hadasa z Pogroszyna, a do degustacji dla gości przygotowany został przez Panią Elżbietę Bień dżem z Papryki Przytyckiej.

Na sali zgromadziło się prawie 200 wójtów, burmistrzów, starostów i przedstawicieli LGD. Kongres otworzyli Marszałek Adam Struzik i Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podsumowując 20 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dyrektor Joanna Gierulska z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiła wstępne plany na wdrażanie podejścia LEADER po 2020 roku.Doświadczenia z kreowania marki lokalnej czy aktywizowania lokalnych społeczności przedstawił Prezes Cezary Adam Nowek z LGD Razem dla Radomki, natomiast o dobrych praktykach mówił Prezes Edward Trojanowski z LGD Zalew Zegrzyński.

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

92 Biuletyn LGD – relacja z Targów Papryki, konkurs…

92 Biuletyn LGD – relacja z Targów Papryki, konkurs…

Zapraszamy do lektury 92 numeru Biuletynu LGD "Razem dla Radomki" a w nim wiele ciekawych artykułów dotyczących naszego produktu regionalnego - Papryki Przytyckiej. Czas końca wakacji i początek roku szkolnego to ciągle intensywny i gorący okres w życiu...

PRZEPISY KULINARNE

papryka z miodem
ogórki konserwowe z papryą
papryka z cebulą i burakiem
dzem z czerwoenj papryki
Wielkość czcionki
Wersja kontastowa