produkt tradycyjny

Papryka Przytycka na XII Mazowieckim Kongresie Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

W dniach 30-31 sierpnia 2018 roku w Zegrzu odbył się XII Mazowiecki Kongres Rozwoju Obszarów Wiejskich. LGD Razem dla Radomki zaprezentowało stoisko wystawiennicze, na którym prócz publikacji promowało lokalnych producentów i lokalne produkty m.in. Paprykę Przytycką uprawianą w gruncie z Gospodarstwa Rolnego Michała Hadasa z Pogroszyna, a do degustacji dla gości przygotowany został przez Panią Elżbietę Bień dżem z Papryki Przytyckiej.

Na sali zgromadziło się prawie 200 wójtów, burmistrzów, starostów i przedstawicieli LGD. Kongres otworzyli Marszałek Adam Struzik i Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podsumowując 20 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dyrektor Joanna Gierulska z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiła wstępne plany na wdrażanie podejścia LEADER po 2020 roku.Doświadczenia z kreowania marki lokalnej czy aktywizowania lokalnych społeczności przedstawił Prezes Cezary Adam Nowek z LGD Razem dla Radomki, natomiast o dobrych praktykach mówił Prezes Edward Trojanowski z LGD Zalew Zegrzyński.

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Dzień Pszczół

Dzień Pszczół

8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół, zaś 20 maja obchodzony jest – ustanowiony przez ONZ – Światowy Dzień Pszczół. Nie musisz lubić miodu i leczyć się propolisem, żeby los pszczół nie zaprzątał ci myśli. Jakie są twoje ulubione owoce, bez których...

PRZEPISY KULINARNE

papryka z miodem
ogórki konserwowe z papryą
papryka z cebulą i burakiem
dzem z czerwoenj papryki
Wielkość czcionki
Wersja kontastowa